Poniedziałek, 28 października 2024 – 15:28 WIB
Djakarta – Minister Wsi i Rozwoju Regionów W niekorzystnej sytuacji Yandri Susanto chce, aby wsie były samowystarczalne pod względem żywności i energii w ramach wysiłków na rzecz realizacji złotej Indonezji 2045.
Przeczytaj także:
Cennik żywności 28 października 2024: Podwyżka od cebuli do mięsa
Ponieważ żywność jest podstawową potrzebą, ważne jest, aby każdy kraj, w tym Indonezja, mógł ją zaspokoić, wykorzystując posiadane zasoby, bez konieczności importowania żywności z innych krajów.
„Musimy być samowystarczalni pod względem żywności. Samowystarczalność żywnościowa musi zaczynać się od wiosek. Niezależnie od tego, jak wspaniały jest kraj, jeśli bezpieczeństwo żywnościowe nadal jest wątpliwe, oznacza to, że kraj ten jest w rzeczywistości kruchy. Jesteśmy Indonezją, ojczyzną, zasoby są wystarczające, więc musimy po prostu działać synergicznie, współpracować z istniejącym potencjałem, możemy go przyspieszyć, szczególnie na obszarach o niekorzystnej sytuacji” – wyjaśnił podczas wydarzenia inaugurującego nagrody w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju wsi 2025 w Dżakarcie, poniedziałek, 28 października 2024 r. .
Przeczytaj także:
Spółka zależna EMP finalizuje transakcję zakupu 51 procent bloku Sengkang w południowym Sulawesi
„Jeśli przyspieszymy, jeśli Bóg pozwoli, w 2045 roku osiągniemy złotą Indonezję. „Zaczniemy zapewniać sobie samowystarczalność żywnościową z wiosek” – dodał Mendes Yandri.
Przeczytaj także:
Członek PKS DPR twierdzi, że pożądana samowystarczalność żywnościowa Prabowa jest podstawą stabilności w Indonezji
Oprócz samowystarczalności żywnościowej ważna jest także samowystarczalność energetyczna poprzez wykorzystanie potencjału każdej wsi, także na terenach słabo rozwiniętych. W ten sposób Indonezja nie będzie już uzależniona od obcych krajów w zakresie zaspokajania swojego zapotrzebowania na ropę.
Dlatego Yandri poprosił o sporządzenie mapy obszarów słabo rozwiniętych wraz z istniejącym potencjałem, tak aby pojawiły się nowe możliwości nie tylko w zakresie dostaw ropy, ale mogły również obejmować dobrobyt społeczności.
„Zgodnie z poleceniem Prezydenta Indonezja musi być samowystarczalna energetycznie. Skąd? Z energii odnawialnej. Mamy ogromny potencjał związany z olejem palmowym, olejem rycynowym i tak dalej. Zatem dla obszarów słabo rozwiniętych spróbujmy zmapować ich naturalny potencjał. „Jeśli jest dużo pustych gruntów, nie musimy budować dróg ani mostów, ale możemy stworzyć gospodarkę ludową za pomocą BUDMesa. Pojawią się nowe źródła gospodarki” – powiedział Yandri.
Jak wiadomo, Indonezja jest bogata w produkty rolne i potencjał naturalny, taki jak mikrohydrologie, biogaz i inne. Aby Indonezja, jeśli zostanie optymalnie wykorzystana, mogła być samowystarczalna pod względem żywności i energii.
Ministrowi ds. wsi PDT na tym wydarzeniu towarzyszył Sekretarz Generalny Taufik Madjid oraz urzędnicy wyższego szczebla średniego i wyższego szczebla. Oprócz tego obecny był także Sekretarz Generalny Indonezyjskiego Forum Zrównoważonego Rozwoju Społecznego Nurul Iman oraz przedstawiciele agencji darczyńców.
Następna strona
„Zgodnie z poleceniem Prezydenta Indonezja musi być samowystarczalna energetycznie. Skąd? Z energii odnawialnej. Mamy ogromny potencjał związany z olejem palmowym, olejem rycynowym i tak dalej. Zatem dla obszarów słabo rozwiniętych spróbujmy zmapować ich naturalny potencjał. „Jeśli jest dużo pustych gruntów, nie musimy budować dróg ani mostów, ale możemy stworzyć gospodarkę ludową za pomocą BUDMdesa. Pojawią się nowe źródła gospodarki” – powiedział Yandri.